W 2015r. zakończona została modernizacja gorzelni w Łukowie, zwiększająca zdolność produkcyjną instalacji do 12 000 l spirytusu surowego na dobę. Nowa instalacja oparta została na technologii niskociśnieniowej i wyposażona w układ do suszenia wywaru. Technologia ta:
- wykorzystuje surowce skrobiowe do przerobu,
- jest niskociśnieniowa,
- jest wyposażona w suszarnię i wyparki,
- ma możliwość wykorzystania kondensatów z wyparek do ponownej produkcji,
- stosuje zamknięty układ wody chłodzącej.
W stary XIX wieczny, przyfolwarczny obiekt tchnięto ducha nowoczesnej technologii, w pełni zautomatyzowanej i skomputeryzowanej. Zmodernizowany obiekt jest naprawdę piękny i wzbudza powszechne uznanie. Pomysłodawcą modernizacji gorzelni i wstawienia nowoczesnych urządzeń do starego budynku, też kompleksowo zmodernizowanego i odrestaurowanego, była Bożena Wróblewska, Prezes Zarządu Intrade Sp. z o.o. Projekt technologiczny wykonała Spółka Chemat z Konina, została też Generalnym Wykonawcą. Stronę budowlaną modernizacji i budowy nowych obiektów zrealizowała firma Jarka z Sompolna.
Gorzelnia w Łukowie jest jednym z nielicznych obiektów tego typu, tak kompleksowo zmodernizowanym. Może nawet jedynym. Stała się ogniwem łączącym stare z nowym. Pofolwarczny budynek i nowoczesna w nim instalacja to piękna idea i może znajdzie naśladowców.
Wiele pięknych budynków starych gorzelni stoi i niszczeje, co jest stratą dla wiejskiego krajobrazu, dla naszego dziedzictwa i kultury materialnej. Niektóre też odrestaurowano zmieniając ich funkcje. Powstały w nich hotele, restauracje, ośrodki odnowy. Na ogół dzieje się tak, gdy znajduje się inwestor odbudowujący cały folwark wraz z pałacem i obiektami towarzyszącymi, i ma na ten kompleks dobry pomysł.
Za sprawą dofinansowania unijnego wiele starych budynków, pałaców, folwarków i gorzelni ma szansę odzyskać dawny blask. Firma Intrade Sp. z o.o. będąca właścicielem gorzelni w Łukowie z tej możliwości skorzystała. Dużo satysfakcji dała nam możliwość uratowania chociaż tego jednego obiektu w Łukowie. Tym większa satysfakcja, że zachował on swoją pierwotną funkcję.
Przy modernizacji gorzelni skorzystano ze środków unijnych z programu ARiMR w ramach programu PROW 2007-2013.